Електродвигун. Типи. Ціни в Україні.

Електродвигун. Типи. Ціни в Україні.

 Електродвигун. Типи. Технічно-економічний "лікбез".

 

Насамперед почнемо з того що ж таке є електродвигун.

Електродвигун – це пристрій, електрична машина, яка електричну енергію перетворює у механічну (інколи навпаки, але то вже буде генератор). За основу принципу роботи електродвигуна узята електромагнітна індукція. Частіше всього конструктивно електродвигун складається із нерухомої його частини, яка має назву статор, та частини, що рухається, це ротор (у машинах змінного струму) або якор (у машинах постійного струму).

 

 

Електродвигун використовується всюди. Він має різні форми і різний розмір, від маленького двигуна, що обертає кулер Вашого компьютера до велетнів, що використовуються на великих виробничих підприємствах. Звісно і ціна в Україні на електродвигун різна.

 

 

Спробуємо класифікувати електродвигуни.

 

В першу чергу електродвигун буває змінного та постійного струму, також зустрічається універсальний електродвигун, але він частіше всього використовується у електроінструменті.

 

Електродвигун постійного струму живіться постійним струмом і відрізняється присутністю щіточно-колекторного вузла. Нажаль цей вузол є мабуть самим ненадійним у конструкції електродвигуна постійного струму. Щіточно-колекторний вузол використовується для з`єднання ланцюгів нерухомої та рухомої частин електродвигуна. Але електродвигун постійного струму буває і безколекторним. Його виконано як замкнену систему із використанням датчику положення ротору у системі управління (перетворювача координат) та інвертора (напівпровідникового перетворювача).

 

Електродвигун змінного струму живиться змінним струмом.

Електродвигун змінного струму буває за принципом роботи синхронний та асинхронний.

 

Синхроний електродвигун – це електродвигун змінного струму, ротор якого обертається синхронно із полем жівлячої напруги. Синхроний двигун буває наступних типів.

 

 

Типи синхронних двигунів

 

 

 • Електродвигун з обмотками збудження. Використовуються при потужностях більше 100 кВт. 
   
 • Синхронний реактивний електродвигун.
   
 • Електродвигун із постійними магнітами. 
   
 • Гістерезесний двигун.
   
 • Кроковий електродвигун.
   
 • Реактивно-гістерезісний двигун.
   
 • Гібридний синхроний електродвигун із постійними магнітами. 

 

 

Асинхронний електродвигун - це електродвигун у якому частота обертання ротора не співпадає з частотою обертання поля живлючої напруги. Асинхронний електродвигун отримав найбільше розповсюдження. Про нього поговоримо більш детально. Асинхронний електродвигун буває однофазним, двофазним, трифазним, багатофазним. Найчастіше зустрічаються трифазні асинхронні електродвигуні у промисловості.

 

 

Асинхронний електродвигун - самий розповсюджений трифазний електродвигун загальнопромислового призначення (общепром). Його найчастіше можна зустріти із маркуванням АИР, що є абривіатурою А - асинхронний, И - уніфікована серія інтерелектро, Р - погодження потужностей та установчо-з`єднувальних розмірів згідно до стандарту ГОСТ Р 51689-2000.

 

 

 

 

 

Електродвигун АИР. Виробники.
 

Виробників електродвигунів АИР дуже багато. В Україні це завод ХЕЛЗ, НКМЗ, у Білорусі "Могільовський завод "Електродвигун". НКМЗ випускає загальнопромислові електродвигуни під маркіровкою АМУ, 4АМУ, 5АМУ, 6АМУ. Також можливо зустріти єлектродвигун із маркуванням 4А, 4АМ, 5АМ, це електродвигуни Російського завода ВЕМЗ. Електродвигуни цих маркувань взаємозамінні, тому, що виконані згідно ГОСТ17494-87.

 

 

 

 

Китайскі електродвигуни АИР.
 

Також значну долю ринку та мабуть вже й використання займають електродвигуни китайського виробництва, які можуть конкурувати по якості із вітчизняними виробниками. Щодо китайських електродвигунів АИР, то як в Україні є багато імпортерів, то і у Китаї є далеко не один завод по виробництву електродвигунів АИР. Якість таких двигунів теж може бути різна. Але в умовах сильної конкуренції кожен постачальник прагне високої якості.

 

 

Електродвигун АИР. Ціна.
 

Стосовно ціни на загальнопромисловий електродвигун в Украні можно спілкуватися довго. Але ціна на загальнопромисловий електродвигун в Україні залежить від декількох факторів. По-перше це виробник двигуна. Прийнято рахувати, що Білоруські двигуни найякісніші і найдоступніші, тому й ціна на них найвища. Але ж у них не вся лінійка по потужності.

 

 

Наша практика показує, що якість китайських гостовських електродвигунів серії АИР (найпоширеніших і найбільш затребуваних) зростає з року в рік. ОЛ Електро співпрацює з трьома надійними фабриками з Піднебесної і відсоток рекламацій по нашим китайським електродвигунам АИР за останній рік впав практично до нуля. Всі китайські електродвигуни АИР перевіряються як ОТК виробника, так і перевіряються в ОЛ Електро.

 

 

Виробник Асортимент Спецвиконання Однофазні Ціна Сервіс-фактор Наявність на складі
Укрелектромаш АИР63-АИР100 + + ++ 1,1 +
Могильовський завод "Електродвигатель" АИР56-АИР180 + + +++ 1,1 ++++
Полєсєелектромаш АИР71-АИР112 + + ++ 1,1 +
Промелектро АИР71-АИР100 + + ++ 1,15 +++
ПАО Електромотор АИР63-АИР100 + + ++ 1,1 +
ОАО "Владимирський електромоторний завод" (ВЕМЗ) АИР160 + + +++ 1,1 +
НВП НКЕМЗ АИРУ112 - - +++ 1,1 +
FUAN GELIN ELECTRICAL АИР56-АИР355 - - + 1,1 ++
FUAN XINRUI MACHINERY АИР56-АИР355 - - + 1,1 ++
Fudjan Yongdasheng Mashinery АИР56-АИР355 - - + 1,1 ++
Ярославський електромашинобудівний завод  АИР160 + + ++++ 1,15 +

 

Ціна + - низька ціна

Ціна ++ - середній ціновий діапазон

Ціна +++ - висока ціна

Загальний каталог електродвигунів, які постачає ПП "ОЛ Електро" - ТУТ

 
 

Електродвигуни складського зберігання.
 

Дуже великий сегмент ринку в Україні займає електродвигун складського зберігання. Але тут треба бути дуже обережним. Якщо двигун не був у експлуатації і йому виконана якісна ревізія та переконсервація, то він майже ні чим не буде відрізнятися від електродвигуна випущеного цього або минулого року. А саме обережність полягає у тому щоб придбати саме такий електродвигун, а не той що деякий час використовувався. Тому краще працювати з перевіреними постачальниками.

 

 

Вибухозахищені електродвигуни
 

Немалу царину займають асинхронні вибухозахищені електродвигуни. Ці електродвигуни призначені для використання у пожежонебезпечних та вибухонебезпечних умовах. Основним виробником вибухозахищених електродвигунів в Україні був завод ПЕМЗ (Першотравенськ, Луганська обл.) Ми знаємо його продукцію під маркуваннями В, 2В, 2ВР, 3ВР, ВАО2 та інші. Але зараз його доля, нажаль, не відома і тому на ринку в основному представлені вибухозахищені електродвигуни складського зберігання. Звичайно, окрім білоруського електродвигуна 4ВР, але ж там не велика лінійка по потужності і вони не мають вугільного захисту, у шахті використовуватись не можуть. Діючим виробником в Україні вибухозахищених електродвигунів є завод «НКЕМЗ», але там на даний час двигуни виробляються по замовленню і їх треба чекати деякий час.

 

 

Кранові електродвигуни
 

Ще одним представником асинхронних є крановий електродвигун. Він буває як з фазним так і з короткозамкненим ротором. З фазним ротором маркується МТН(F) із короткозамкненим маркується MTKH(F). Крановий електродвигун виробляють Сібелектромотор та Ржевський кранобудівний завод. В Україні можна придбати як нові так і машини складського зберігання. Ціна в Україні на кранові двигуни на нові та складські може дуже відрізнятися, подекуди у три рази. Тому найбільший попит мають кранові електродвигуни складського зберігання.

Другие статьи